November 19, 2019 12:25
Свет

Жена загина при експлозија која урна зграда во Русија

Една жена загина, а девојка се здобила со полесни повреди кога петкатна зграда на крајниот исток на Русија се срушила како резултат на експлозија.

Околу 17 станови биле оштетени во селото Новонежино кога се урнале таванската плоча, ѕидот и скалилата во зградата, соопшти одделот за вонредни состојби.

„Луѓето беа евакуирани, а оштетени се 17 станови. Седуммина постари лица се пренесени во центар за привремено сместување“, информираа службите.

Спасувачите им помагаат на жителите да ги извлечат своите миленици и нивните предмети од оштетените станови.

Нови вести

Ердоган му рекол на Трамп дека Турција нема да се откаже од „С-400“

zane

Помпео: Владата на Хонг Конг е должна да го врати мирот на граѓаните

zane

Уапсен маж осомничен дека планирал напад во Германија

zane