January 21, 2019 23:35
Свет

Железничка несреќа во Турција, неколку лица се повредени

Две лица беа повредени откако воз удрил во градежно возило во предградие на Истанбул, објавија турските медиуми.

Несреќата се случила во близина на меѓународниот аеродром, објави АП.

Засега не е позната здравствената состојба на повредените лица, тие веднаш по несреќата биле пренесени в болница.

Оттаму информираат дека причините за несреќата се исто така не познати, и треба да се утврдуваат.

Related posts

Прекинато судењето на обвинетата за убиството на братот на Ким Џонг Ун

Filip

Деветгодишно дете до смрт претепано од родителите зашто не ја напишано домашната

Filip

Хан: Пристапните преговори кон ЕУ ќе траат подолго од претходно

24info