January 21, 2022 14:51
Спорт

Е. Пелистер преку Татабања ќе тргне во победнички ритам

Македонскиот претставник во ЕХФ Лига Европа, тимот на Еурофарм Пелистер, утревечер во Битола го пречекува унгарскиот тим Татабања во рамките на 4. коло.

Своите очекува за овој меч ги искажа Гоце Ојлески.

– Добро се познаваме со тимот на Татабања. Со доаѓањето на Ѓукиќ на тренерското место, играат подобро. Нема да ни биде лесно. Очекувам цврст натпревар со многу жестоки дуели. По триумфот на гости кај АЕК во Грција, веруваме во успех и на утрешниот меч. Формата ни е во нагорна линија, истакна Ојлески.

Средбата ќе се игра во салата „Боро Чурлевски”, билетите се продаваат по цена од 250 денари.

Клубот во соработка со Златен даб, пред натпреварот во подтрибинскиот простор на салата организира фан-зона која ќе содржи детско катче, анимација и наградна игра за најмладите загревање за натпреварот со пиво и навивачки песни, продажба на клупски обележја, навивачки реквизити и сувенири со клупското лого по рекламни цени, како и промоција на првото издание на клупскиот магазин на РК Еурофарм Пелистер (бесплатно издание).

watch anime dub. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime free Dragon Ball (Dub)

AnimeDao Horimiya

AnimeDao My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 16

anime dao Horimiya (Dub)

dubbed anime That Time I Got Reincarnated as a Slime