January 21, 2022 20:38
Спорт

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО2022

Европската ракометна федерација (ЕХФ) одлучи на претстојното Европско првенство, на кое пласман обезбеди и македонската репрезентација, право на настап да имаат само ракометари, кои се вакцинирани против коронавирус или го прележале вирусот.

– ЕХФ одлучи дека само вакцинирани ракометари или тие кои имаат сертификат дека прележале коронавирус, ќе можат да настапат на ЕУРО 2022. Ќе има и контрола и на секои два дена ќе се прават ПЦР тестови на сите учесници на завршниот турнир, изјави денеска генералниот секретар на ЕХФ, Мартин Хауслајтнер, додавајќи оти цел на овие мерки е „да имаме безбедно ЕУРО 2022″.

Европското првенство ќе се одржи во јануари во Унгарија и Словачка а македонската репрезентација е во групата A. која ќе се игра во Дебрецин, заедно со Словенија, Црна Гора и Данска.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Pokémon Journeys: The Series

Naruto: Shippuden

watch anime free Kiss x Sis (TV)

AniWatch Attack on Titan Final Season

stream anime online AniWatch Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway