June 26, 2019 20:30
Ракомет

ЕХФ го смести Лазаров меѓу десетте најдобри ракометари за 2018

 Капитенот на македонската репрезентација и член на Нант, Кирил Лазаров се најде меѓу десетте најдобри ракометари за 2018 година во изборот на ЕХФ.

Лазаров зад себе има година во која со својот клуб Нант играше на завршниот Ф4 турнир во Лигата на шампионите и вообичаено е предводник на македонската репрезентација на секој натпревар на кој настапува.

Задно со Лазаров во листата ТОП 10 ракометари за 2018 се и: Барте Мирхол, Андре Шмид, Алекс Душебаев, Винсен Жерар, Арпад Штербик, Диего Симоне, Сандер Сагосен, Сирил Думоулин и Недим Ремили.

Нови вести

Владата додели 30 милиони денари за Вардар и милион денари за шампионот Алили

24info

Новиот Суперлигаш Работнички донесе засилување од Украина

24info

Бомба од Вардар: Познато името на шпанецот кој седнува на тренерската клупа

24info