January 21, 2019 23:41
Ракомет

ЕХФ го смести Лазаров меѓу десетте најдобри ракометари за 2018

 Капитенот на македонската репрезентација и член на Нант, Кирил Лазаров се најде меѓу десетте најдобри ракометари за 2018 година во изборот на ЕХФ.

Лазаров зад себе има година во која со својот клуб Нант играше на завршниот Ф4 турнир во Лигата на шампионите и вообичаено е предводник на македонската репрезентација на секој натпревар на кој настапува.

Задно со Лазаров во листата ТОП 10 ракометари за 2018 се и: Барте Мирхол, Андре Шмид, Алекс Душебаев, Винсен Жерар, Арпад Штербик, Диего Симоне, Сандер Сагосен, Сирил Думоулин и Недим Ремили.

Related posts

Македонија го освои ЕХФ-шампионатот

24info

Миркуловски најави победа против Германија и задржување на првото место

24info

Кил со голем респект го најави гостувањето на Вардар и ги објави цените на билетите за четвртфиналето

24info