Свет

ЕУ ќе разговара за пролонгирање на Брегзит 

Амбасадорите на 27 земји членки на Европска Унија денеска ќе дебатираат за одложување на Брегзит, бидејќи британскиот премиер Борис Џонсон предложи предвремени избори во декември.

Претставниците на 27 земји-членки на ЕУ во средата не донесоа одлука за пролонгирање на Брегзит, иако се согласија дека тоа е потребно за да се надмине застојот што настана за излегувањето на Велика Британија од ЕУ.

Џонсон минатата недела се договори со Брисел, но британскиот Парламент не го ратификува договорот за Брегзит.

Британскиот премиер вчера побара предвремени парламентарни избори да се одржат на 12 декември и првпат се откажа од ветувањето за излегување од Унија на 31 октомври со или без договор.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 143

free anime 4Anime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

4anime.biz My Hero Academia (Dub)

anime sites 4Anime Attack on Titan Final Season (Dub)

dubbed anime Dragon Ball Z (Dub)

tải go88