June 24, 2021 20:23
Скопје

ЕУ со поддршка за велосипедизмот во Аеродром

Раководителот на Секторот за економски прашања, зајакнување на институциите и прекугранична соработка на Делегацијата на ЕУ во РСМ, Фредерик Јанмат денеска ја посети Општина Аеродром.

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин и Јанмат разговараа за досегашните и идни проекти, како и за еден од најновите проекти за издавање бесплатни велосипеди за жителите на Општина Аеродром.

Јанмат оцени дека станува збор за одличен проект, со оглед на тоа што доаѓа од Холандија, каде што велосипедите се култура на живеење.

„Општина Аеродром се залага и работи на проекти за зачувување на животната средина и го промовира здравиот начин на живеење, како и активниот велосипедизам“, рече градоначалникот Марин.

Неодамна Општината објави јавен повик за субвенционирање со што финансиски им се помага на жителите при набавка на нови велосипеди.

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Kurogane Communication (Dub) (https://kissanime.mx/m/2qkm) Episode 24

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Watch Flying Luna Clipper Episode Full

https://gogoanime.be watch anime dub. Tayutayu: Pure My Heart Episode 6

KissAnime Reverbnation: https://www.reverbnation.com/kissanimemx