Свет

ЕУ не донесе одлука за колку време треба да се одложи Брегзит

Европската унија денеска не донесе одлука за рокот за одложување на Брегзит, а следната средба на ниво на амбасадори е в понеделник, изјави неименуван европски дипломат, пренесува Танјуг.

Претставниците од 27 земји-членки на ЕУ денеска не донесоа одлука да го продолжат рокот за Брегзит, иако тие се согласија дека тоа е потребно за да се надмине застојот што се појави околу излегувањето на Велика Британија од Унијата.

Британскиот премиер Борис Џонсон го усогласи договорот со Брисел минатата недела, но британскиот Парламент одби да го ратификува.

Џонсон вчера побара парламентарни избори на 12 декември, а по првпат се откажа од ветувањето за напуштање на ЕУ на 31 октомври, со или без договор.

watch anime online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Mother of the Goddess’ Dormitory

SK8 the Infinity (Dub) Episode 5

ANIMEFLIX Attack on Titan

Horimiya Episode 6

Pokémon Journeys: The Series

tải go88