September 18, 2021 16:52
Свет

ЕУ испраќа на Сардинија четири авиони за гаснење пожари

Европската унија испраќа четири авиони за борба со пожари на Сардинија како одговор на барањето на Италија за помош во справување со огнена стихија што зафати голем дел од островот. Два  авиона Канадери биле доставени од Франција, а другите два од Грција, соопшти Комисијата.

Во гансењето досега се вклучени седум такви авиони, соопшти италијанската служба за цивилна заштита. Пожарите зафатија површина над 4.000 хектари во западниот дел од островот и евакуирани се над 400 луѓе.

Stella no Mahou Specials Episode 2

Mobile Suit SD Gundam Mk IV Episode 2

Watch Ghost in the Shell 2: Innocence Episode Full

Website https://animefreak.ws: Watch Crying Freeman animefreak Episode 6 animefreaks official website

Sites google: https://sites.google.com/view/aniwatch-official/home

Gogoanimebe yolasite: https://gogoanimebe.yolasite.com/