September 18, 2021 16:04
Свет

ЕУ го одобри планот за закрепнување на четири земји членки

Министрите за финансии на земјите членки на ЕУ денеска ги потврдија позитивните проценки и започнаа писмена постапка за одобрување на плановите за закрепнување и издржливост на четири земји-членки.

– Одлична вест за уште четири земји-членки – Хрватска, Кипар, Литванија и Словенија. Ги потврдивме позитивните проценки на националните планови на тие четири земји, рече словенечкиот министер за финансии Андреј Ширчељ по завршувањето на неформалниот состанок на Советот за финансии и економија.

По состанокот, бидејќи не можат да се носат одлуки на неформални видео состаноци, беше покрената писмена постапка за официјално одобрување на националните планови за закрепнување и отпорност на Хрватска, Кипар, Литванија и Словенија.

Пред десетина дена министрите за финансии на земјите-членки ги одобрија првите 12 национални планови за закрепнување и издржливост: Португалија, Шпанија, Грција, Данска, Луксембург, Австрија, Словачка, Летонија, Германија, Италија, Белгија и Франција.

Тоа значи дека пред летната пауза во август, ќе бидат одобрени вкупно 16 национални планови за закрепнување и издржливост. 

https://animetv.cc good anime tv

Website https://twistmoe.net: Watch Noir (Dub) twistmoe Episode 26 anime twist app

Watch Okko's Inn (Dub) Episode Full

AnimeDao: KenIchi: The Mightiest Disciple (Dub) anime episode 50 online free at https://animedao.nl animedao boku no hero academia

Issuu: https://issuu.com/gogoanimebe

Piqs: https://piqs.de/user/gogoanimelol/