July 23, 2021 21:56
Спорт

ЕУРО2020: Шведска од пенал ја совлада Словачка

Во воведниот натпревар од второто коло во групата Е Шведска попладнево ја совлада Словачка во Санкт Петербург со 1:0 (0:0).

Стрелец на единствениот гол беше Емил Форсберг во 77. минута.

Второто коло во групата Е ќе биде комплетирано утре со натпреварот меѓу Шпанија и Полска (21 часот) во Севиља.

Табела: Шведска 4, Словачка 3, Шпанија 3 (-1), Полска 0 (-1).

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Just Because! Episode 12

https://aniwatch.pro aniwatch. Zeno: Kagirinaki Ai ni Episode Full

Watch anime online for free at KissAnime kissanime reddit. The Asterisk War Season 2 Episode 12

KissAnime Telegra: https://telegra.ph/KissAnime-Watch-Anime-Online-06-09