Спорт

Еурофарм Пелистер лесно излезе на крај со Татран Прешов

Ракометарите на Еурофарм Пелистер лесно и убедливо го совладаа словачкиот претставник во СЕХА-лигата, Татран Прешов, со 28:16 (11:7).

Битолскиот тим подготвен влезе во натпреварот, наспроти гостите кои пристигнаа со 11 ракометари и во ниту еден момент од средбата не покажаа дека може да направат изненадување. Дополнителна потврда за впечатокот е движењето на резултатот кој во 51 минута покажуваше 12 голови предност за домашната екипа.

За рутинската победа на битолчани најзаслужни се Граѓан кој постигна 7 и Периќ кој постигна 6 голови, но и 15 одбрани на голманот Хандави кој постигна и еден гол на средбата впишувајќи се во листата на стрелците.

Во фер и коректен натпревар, судиите од Хрватска, Милошевиќ и Губица имаа лесна задача да арбитрираат на оваа меѓународна средба што се одигра во рамки на СЕХА-лигата.

ANIMEFLIX god of highschool animeflix: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 6 (https://animeflix.nl/m/3Pwo/ep-6)

KissAnime kissanime taken down: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 2