January 25, 2021 08:35
Спорт

Еурофарм Пелистер загуби на гостувањето кај Рајн Некар Левен

Еурофарм на гостувањето во Германија доживеа пораз од Рајн Некар Левен со 28:20.

Битолскиот тим добро се држеше во првото полувреме и не дозволија домаќините да се одлепат на некоја повисока предност. Најголемата предност Рајн Некар ја направи 26. минута, плус 4 (13:9). На полувреме се замина со 14:11.

Веднаш на стартот на второто полувреме Рајн Некар дојде и на предност од пет гола разлика, меѓутоа тогаш со серија од 3:0 се вратија на 17:15. За жал добрата игра не продолжи, па следуваше серија на фаворитот за водство од 22:15 во 47. минута.

До крајот Е.Пелистер немаше сили за да се врати, па Рајн Некар забележа сигурна победа.

Watch Cells at Work! CODE BLACK! Episode 2 (https://animeflix.nl/m/2l6g/ep-2) at ANIMEFLIX demon slayer animeflix

Our Last Crusade or the Rise of a New World (https://animeplanet.cc/m/QnnD) Episode 12 at website https://animeplanet.cc my hero academia 3 anime planet