June 16, 2021 16:04
Спорт

Еурофарм Пелистер договори четири засилувања, а исто толку играчи ќе ослободи

Битолскиот ракометен суперлигаш Еурофарм Пелистер досега за новата сезона промовираше четири засилувања за тимот кој ќе има амбиции на домашната сцена да го преземе приматот најуспешен, а на меѓународната сцена да игра значајна улога. Ангажирани се  голманот Марко Кизиќ, десното крило Јосип Божиќ Павлетиќ, средниот бек Немања Обрадовиќ и левиот бек Реиние Табоада.

Итото толку играчи, четворица барем засега се највени дека нема да добија продолжување на договорите. Двајца од четворицата босански интернационалци ќе се разделат со Еурофарм Пелистер. Станува збор за левиот бек Марин Вегар и десниот бек Невен Стјепановиќ. Вегар одамна е повреден и не е во Битола. Стјепановиќ сезонава беше повреден, а откако се рехабилитираше не добиваше доволно минутажа, бидејќи на таа позиција преднего повеше шанса добиваа Мартин Велковски и Матео Мараш. Покрај двацата боснаски интеранционалци од Битола заминуваат и голманот Градимир Чаневски и десното крило Мирко Радовиќ.

GoGoAnime haikyuu gogoanime: Dragon Ball Super (Dub) Episode 131

AniWatch anime stream: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 4