October 26, 2021 14:06
Македонија

Естонскиот центар за меѓународен развој ќе ја помага дигитализацијата на државава

 Меморандум за соработка со Естонскиот центар за меѓународен развој, кој претставува трилатерален проект за унапредување на дигитализацијата во Северна Македонија, ќе биде потпишан денеска во Владата.
По тој повод, како што информираат од владиниот Секретаријат за европски прашања, вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров, ќе одржи прес-конференција за претставување на проектот, на која ќе се обратат и амбасадорките на САД Кејт Мари Брнз и на Естонија Кристи Карелсон.
Проектот го спроведува Секретаријатот за европски прашања со финансиска поддршка од САД и Естонија и експертска поддршка од Естонскиот центар за меѓународен развој.

WCOStream: Pani Poni Dash! (Dub) anime episode 26 online free at https://wcostream.cc watch anime dub

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

TwistMoe: Precure All Stars Movie DX3: Mirai ni Todoke! Sekai wo Tsunagu☆Nijiiro no Hana anime episode Full online free at https://twistmoe.net online anime

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&user=rC2XXE4AAAAJ

Flipboard: https://flipboard.com/@gogoanimelol