November 28, 2021 07:26
Балкан

Ескалација на немирите на Косово, застрелан Србин во Звечан, десетина повредени

Србин е ранет за време на полициската акција во Звечан, пренесуваат српските медиуми. Како што се наведува, тој бил застрелан во грбот и е во многу тешка состојба.

„ Повредата е нанесена од огнено оружје, тој е застрелан во пределот на градите. Неговото рамо и реброто беа повредени, ние се подготвуваме за операциона сала за да го отстраниме куршумот. Тој се наоѓа на интензивна нега и е во сериозна состојба”, рече хирургот Златан Елек, Директор на КБЦ Косовска Митровица.

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Петар Петковиќ на прес -конференција рече дека има десетици повредени Срби во акцијата на косовската полиција.

TwistMoe: Naruto Shippuden the Movie: The Will of Fire (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime twist app

Watch anime online for free at AniWatch watch anime

AnimeKisa: FrFr! ~Free! short movie~ (Dub) anime episode 3 online free at https://animekisa.in anime online

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheavens

Medabots Spirits (https://wcostream.cc/m/Jjde) Episode 16