October 26, 2021 19:44
Свет

Ерупција на вулкан во Јапонија, нема податоци за повредени

Јапонската метеоролошка служба денеска издаде предупредување поради ерупција на вулкан во југозападниот дел на земјата, јави агенцијата Кјодо. Вулканот исфрлил камења речиси еден километар од кратерот на планината Отака, во префектурата Кагошима.

Нема повредени по ерупцијата, која се случи околу два часот по полноќ, по локално време.

Метеоролошката служба објави дека во сила е третото ниво на тревога, на петтостепената скала.

Јапонија има повеќе од 100 вулкани и се наоѓа во делот на Тихиот Океан кој е познат како Пацифички огнен прстен поради честите земјотреси и ерупции.

GoGoAnime: Miss Monochrome The Animation (Dub) anime episode 13 online free at https://gogoanime.be gogoanime boku no hero academia

Watch Redline (Dub) Episode Full

ANIMEFLIX: Air Gear (Dub) anime episode 25 online free at https://animeflix.nl dragon ball z animeflix

Precure Miracle Leap Movie: Minna to no Fushigi na Ichinichi Episode Full

Metooo: https://www.metooo.io/u/gogoanimebe

Faceit: https://www.faceit.com/en/players/kissanimemx