November 24, 2020 18:32
Свет Спорт

Ерменски фудбалер убиен во судирите во Нагорно-Карабах

Централниот напаѓач на ерменскиот фудбалски клуб Локомотив Ереван, Ерик Сарјан го загуби животот во конфликтите во Нагорно-Карабах.

https://www.facebook.com/fclokomotivyerevan/photos/a.1824364817868794/2431305893841347/?type=3

Фудбалскиот клуб Локомотив Ереван објави на Инстаграм дека 18-годишен фудбалер е убиен на линијата меѓу Азербејџан и Нагорно-Карабах и изрази сочувство до семејството и пријателите на Сарјан, пренесува либанскиот портал Алмасард њуз.

На полноќ стапи на сила новиот договор за хуманитарен прекин на огнот во Нагорно-Карабах.