Свет

Ерменскиот претседател ненадејно поднесе оставка

Ерменскиот претседател Армен Саркисјан ненадејно поднесе оставка, според соопштението објавено на неговата официјална веб-страница.

Како што јави агенцијата РИА, ерменскиот претседател изјавил дека таа одлука ја донел поради фактот што не постојат инструменти за влијание врз внатрешната и надворешната политика.

Минатата година Саркисјан се најде во расправија со премиерот Никола Пашинјан за неколку прашања, вклучително и смената на командантите на вооружените сили.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime online Gintama

english anime ANIMEFLIX Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

ANIMEFLIX My Hero Academia (Dub)

SK8 the Infinity Episode 4

ANIMEFLIX Dragon Ball (Dub)