August 5, 2021 04:09
Свет

Ерменскиот премиер го нуди синот за размена на затвореници

Премиерот на Ерменија, Никол Пашијан, пред своите приврзаници во градот Апаран изјави дека е подготвен да го понуди својот син во замена за ерменските затвореници што ги држи Азербејџан.

„Официјално му реков на азербејџанскиот претседател Илхам Алиев дека предлагам да го предадам мојот син во замена за сите ерменски затвореници“, рече Пашинјан, повикувајќи ги неговите политички ривали да го сторат истото на претстојните избори.

Изјавата на Пашијан е одговор на политичкиот ривал, поранешниот ерменски претседател Серж Саркисјан, кој ја критикуваше изјавата на премиерот, велејќи дека „размената на затвореници може да почека еден месец или два“.

Синот на премиерот Пашанијан, Ашот на својот Фејсбук профил објави дека е „подготвен да биде дел од размената на затвореници“.

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Golden Bat Episode 4

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Papa no Iukoto wo Kikinasai!: Pokkapoka (https://animeflix.nl/m/LXv) Episode Full

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Marmalade Boy Movie Episode Full

KissAnime Sites Google: https://sites.google.com/view/kissanimemx/