February 25, 2021 17:10
Свет

Ерменија соопшти за 3.400 смртни случаи во војната во Нагорно Карабах

Телата на 3.439 ерменски жртви беа пронајдени за време на борбите во Нагорно Карабах, но овие бројки се прелиминарни. Ова го изјави за време на парламентарната контрола ерменскиот вицепремиер Тигран Авинјан.

-Во моментов имаме 3.439 мртви тела, од кои 766 се уште не се идентификувани. Има и такви кои се сметаат за исчезнати. Не сакам да ги објавам конечните бројки. Но, бројот на загинати нема да надмине 4.000 луѓе, рече вицепремиерот.

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban (https://gogoanime.be/m/E8O9) Episode 13 at website https://gogoanime.be. See more attack on titan season 3 gogoanime

Watch Horimiya Episode 1 at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven unblocked