July 26, 2021 03:56
Спорт

Ериксен: Добар сум, сега ќе навивам за моите другари на ЕП

Фудбалскиот репрезентативец на Данска, Кристијан Ериксен кој на првиот меч против Финска се струполи како покосен и за неговиот живот лекарите се бореа дваесетина минути на теренот за да го реанимираат, утринава на социјалните мрежи објави фотографија од болничкиот кревет и испрати порака дека е добар.

Од болницата во Копенхаген, Ериксен им се заблагодари на сите оние кои му дадоа безрезервна подршка во овие моменти.

-Им благодарам на сите оние кои се со мене и моето семејство во моментов. Сеуште предмене е долг период на закрепнување, но се чувствувам добро. Сега ќе навивам за Данска и за моите другари да стигнат што подалеку на ЕП, напиша Ериксен.

 

Watch anime online for free at KissAnime kissanime beastars. Mashiroiro Symphony Picture Drama (https://kissanime.mx/m/3ZvJ) Episode 2

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Fighting Beauty Wulong Rebirth (https://animeflix.nl/m/1NEM) Episode 25

Watch anime online for free at 4Anime 4anime website. Saber Rider and the Star Sheriffs (Dub) Episode 52

AnimeTV Sites Google: https://sites.google.com/view/animetv-official/home