Свет

Ердоган ѝ порача на Русија да ја преиспита одлуката за напад на Украина

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ја повика Русија да не ја напаѓа Украина.

„Русија треба да ја преиспита светската ситуација, но и сопствената, пред да се реши на таков чекор“, им изјави Ердоган на новинарите по посетата на Албанија.

Ердоган рече дека руската инвазија на Украина не ја смета за реален пристап бидејќи, како што наведе, Украина не е обична земја.

„Украина е силна земја“, рече турскиот претседател.

Москва, која го анектира украинскиот полуостров Крим во 2014 година, негира дека планира напад врз Украина, но го предупреди Западот дека проширувањето на НАТО кон таа и другите поранешни советски земји е црвена линија што не смее да се помине.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

stream anime online Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 3

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 (Dub)

tải go88