June 24, 2021 20:04
Свет

Ердоган: Запрете го масакрот врз Палестинците

Турскиот претседател Таип Реџеп Ердоган побара итен прекин на израелскиот „масакр“ врз Палестинците, пренесе агенцијата АФП.

Како што е наведено, Ердоган денес разговарал по телефон со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско, и за време на разговорот побарал да се прекине масакрот што Израел го спроведува врз Палестинците.

„Целото човештво треба да се обедини против окупаторот Израел, кој не се двоуми да напаѓа и светилишта“, рече Ердоган за време на разговорот.

ANIMEFLIX animeflix fairy tail: Watch The Seven Deadly Sins Episode 23 (https://animeflix.nl/m/l9B/ep-23)

AnimeFreak old animefreak: Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 11