September 25, 2020 16:27
Спорт

ЕП во ватерполо: Црна Гора ќе игра квалификации за ОИ во Токио

– Црна Гора ја совлада Турција со 17:6 на Европското ватерполо првенство во Унгарија со што обезбеди виза за квалификацискиот турнир за настап на Олимписките игри во Токио ова лето.

Нареден ривал на црногорските ватерполисти во Будимпешта е селекцијата на Италија. Дуелот е закажан в среда од 16 часот.