January 29, 2022 08:13
Магазин

Ентони Хопкинс ќе глуми во новиот филм на Флоријан Зелер-„Син”, продолжение на оскаровскиот „Татко”

Сер Ентони Хопкинс ќе ја повтори својата улога во филмот „Син” на Флоријан Зелер – продолжение на филмот „Татко”. За него, Хопкинс го доби вториот „Оскар” за најдобра главна машка улога.

– По нашата авантура во „Татко” не можев да го направам продолжението без Ентони. Тој беше првиот што го прочита сценариото за „Син”, бидејќи една од улогите беше напишана специјално за него. Да ​​биде дел од нашиот тим во новата филмска историја беше чест, длабока радост и ни донесе многу емоции, рече Зелер.

Во продолжението на драмата ќе глумаат и Хју Џекмен, Лора Дерн и Ванеса Кирби. Филмот ќе се снима во Њујорк, Франција и Лондон. „Син” раскажува за Питер (Џекмен) и неговата нова партнерка Бет (Кирби), чиј живот со нивното новороденче доаѓа во хаос кога се појавува поранешната сопруга на Питер – Кејт (Дерн) со нивниот син тинејџер. Подробности за улогата на сер Ентони Хопкинс (83), сѐ уште не се познати.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime stream Hunter x Hunter (2011)

sites to watch anime ANIMEFLIX Attack on Titan Season 3 Part 2

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 5 (Dub)

Attack on Titan Season 3

ANIMEFLIX Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1