October 22, 2021 11:53
Магазин

Еми-награди 2021: „Круната“ и „Тед Ласо“ триумфираа во главните категории

Кралската драма на Нетфликс, „Круната“, и комедијата на Епл ТВ, „Тед Ласо“, беа големите победници на Еми-наградите во неделата.

Трофеите за „Круната“ вклучуваат најдобра драмска серија, плус четири актерски победи за Џилијан Андерсон, Оливија Колман, Џош О’Конор и Тобиас Мензес.

„Каков прекрасен крај на најнеобичното патување со ова прекрасно семејство“, рече Колман за нејзината последна серија во улогата на кралицата Елизабета Втора.

„Ја сакав секоја секунда и едвај чекам да видам што ќе се случи понатаму “.

А потоа во емотивен наплив, таа додаде: „Би сакала татко ми да беше тука да го види ова. Го изгубив за време на Ковид. Многу ќе му се допаднеше сето ова.”

Kodomo no Omocha Episode Full

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

Kiddy Grade Episode 24

AnimeTV: Pui Pui Molcar anime episode 12 online free at https://animetv.cc https anime tv

Penzu: https://penzu.com/p/06a62e38

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/gogoanimelol