June 17, 2019 05:57
Фудбал

Емери за Ремзи: Жал ми е што си заминува

Како што е познато, Арон Ремзи одлучи да не го продолжува договорот со Арсенал и по крајот на оваа сезона ќе го напушти лондонскиот клуб.

Арон Ремзи најверојатно својата кариера ќе ја продолжи во редовите на Јувентус каде што ќе се пресели по завршувањето на актуелната сезона.

„Ја почитувам неговата одлука, но можам да кажам дека ми е жал што си заминува затоа што игра одлично во последно време. Се однесува професионално, се уште е со нас и можам да забележам дека ништо се нема променето кога е во прашање неговиот пристап на тренинзите“, изјави Емери и додаде:

„Тоа е најважно и тоа го барам од него до самиот крај“, изјави Емери.

Нови вести

Фудбалски скандал во Шпанија: Намерно губевме, обложувањето уништи сѐ

24info

Раиола излезе со кратка изјава за трансферот на Де Лихт во ПСЖ

24info

Објавен распоред за првото коло од Премиер лигата во сезоната 2019/20

24info