January 17, 2019 12:29
Фудбал

Емери за Ремзи: Жал ми е што си заминува

Како што е познато, Арон Ремзи одлучи да не го продолжува договорот со Арсенал и по крајот на оваа сезона ќе го напушти лондонскиот клуб.

Арон Ремзи најверојатно својата кариера ќе ја продолжи во редовите на Јувентус каде што ќе се пресели по завршувањето на актуелната сезона.

„Ја почитувам неговата одлука, но можам да кажам дека ми е жал што си заминува затоа што игра одлично во последно време. Се однесува професионално, се уште е со нас и можам да забележам дека ништо се нема променето кога е во прашање неговиот пристап на тренинзите“, изјави Емери и додаде:

„Тоа е најважно и тоа го барам од него до самиот крај“, изјави Емери.

Related posts

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови, Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

24info

Реал и Јуве на чекор од договор за трансферот на Роналдо

24info

Ван Гал: Сакав мојот Јунајтед да игра како што игра Сити под Гвардиола

24info