January 16, 2022 20:17
Свет

ЕМА ја оценува употребата на вакцината Џонсон и Џонсон како засилувачка доза

Телото за надзор на лекови во ЕУ соопшти дека ја проценува апликацијата на „Џонсон и Џонсон“ за употреба на вакцината на компанијата против Ковид-19 како засилувачка доза, што може да се користи кај лица постари од 18 години.

„Комитетот за лекови за хумана употреба при ЕМА (ЦХМП) ќе спроведе забрзана за оценка на податоците обезбедени од компанијата што ја продава вакцината“, соопшти Европската агенција за лекови, додавајќи дека резултатот се очекува „за неколку недели“. 

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

dubbed anime ANIMEFLIX Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

watch anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime

watch anime dub ANIMEFLIX How NOT to Summon a Demon Lord Ω

anime stream ANIMEFLIX Josee, the Tiger and the Fish

anime streaming Death Note (Dub)