December 1, 2021 03:56
Магазин

Ема Радукану е ново лице на „Диор”

Младата британска тениска ѕвезда Ема Радукану стана ново заштитно лице на модната компанија „Диор”, нешто повеќе од еден месец по победата на „Ју-ес опен”.

Тинејџерката ќе ја претставува колекцијата женска облека на француската луксузна модна куќа, како и козметички линии. Ема беше присутна на премиерата на филмот „Џејмс Бонд: Не е време за умирање” во септември, и притоа облече фустан дизајниран од креативната директорка на „Диор” – Марија Грација Чијури за колекцијата за 2022 година.

Радукану го привлече вниманието со одличниот настап на овогодишниот Вимблдон во текот на летото, и го шокираше тенискиот свет со победата на „Ју-ес опен”, кога ја победи една година постарата Канаѓанка Лејла Фернандез. Ема стана првата квалификантка која освоила гренд-слем титула.

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime list

Golden Kamuy 2 OVA (https://aniwatch.pro/m/AaWB) Episode 3

Lupin the 3rd: Napoleon's Dictionary Episode Full

Watch Cromartie High School (Dub) Episode 26

KissAnime: Shukufuku no Campanella (OVA) anime episode Full online free at https://kissanime.mx hunter x hunter kissanime