September 23, 2019 20:41
Македонија

Ел Чека: Како беше убиен Харун Алиу и кој е македонскиот полицаец убиен во Косово?

Кичевецот А.Ш., кој стои зад псевдонимот Ел Чека и кој преку Фејсбук објавува „бомби“ за функционери на ДУИ се огласи денеска повторно на социјалната мрежа. Тој пред неколку минути напиша дека наскоро ќе се знае вистината за убиството на Харун Алиу, поранешен лидер на партијата Национална алтернатива, кој важеше и за мозокот на АНА, а кој беше убиен во полициска акција во Радуша во 2010 година. Чека прашува и кој е убиениот македонски полицаец на Косово и зошто државата го скрила тоа убиство.

„Сведок ќе раскаже за стапицата на Харун Алиу, каде што ќе ја имаме целата историја на тој настан, местото каде што тие беа убиени, колку лица беа, како татко му го снабди со пиштол што беше купен во Урошевац 4 дена пред да биде херојски убиен, кој беше петтиот човек кој беше убиен и повреден во скопската населба “Мавровска” неколку дена пред тоа, кој беше македонски полицаец кој беше убиен од размена на оружје во близина на Елез Хан и зошто македонската држава ја скрила жртвата, зошто Харун Али го сметал Али Ахмети за главен непријател?
За сите овие, ќе имаме одговор на некој кој се уште има отворени рани од куршумите на државната разузнавачка служба“ напиша Ел Чека.

Претходно Ел Чека постираше нови пет „бомби“, а повторно се однесуваат на Али Ахмети и Блерим Беџети, а во едно од снимките се зборува за наводни закани кон „Алсат“ телевизија и весникот „Коха“.

Вчера кичевецот од Чикаго му пораша на Зоран Заев дека ќе се врати во земјава да му судат за „бомбите“, но само ако на обвинителната клупа седне и премиерот со него.

Нови вести

Манчевски: Отворени се 50 илјади работни места, платите растат

Igor

Манчевски: ВМРО-ДПМНЕ свесно се обидува да ја кочи правдата

Igor

Преговорите за Законот за ЈО завршија пред да почнат

Igor