Магазин

Елтон Џон ги одложи концертите во САД поради позитивен тест за Ковид-19

Сер Елтон Џон беше принуден да одложи два концерта во Далас, Тексас, откако неодамна беше позитивен на коронавирусот.

Музичарот (74) е вакциниран со две дози и бустер, а моментално има само благи симптоми, се наведува во објавата на неговиот Инстаграм-профил.

Пандемијата предизвика одложувања на прошталната турнеја на Сер Елтон, Farewell Yellow Brick Road, во неколку наврати.

Друга британска суперѕвезда, Адел, минатата недела ги откажа настапите во Лас Вегас поради Ковид-случаи во нејзиниот тим.

sites to watch anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

My Hero Academia Season 3 (Dub)

AniWatch My Dress-Up Darling Episode 3

anime website So I'm a Spider, So What?

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2 Episode 11

anime to watch Ranking of Kings