January 29, 2022 08:42
Спорт

Елмас даде гол, но Наполи загуби во Москва

Елјиф Елмас и Наполи загубија на гостувањето кај Спартак Москва со 2-1 во 5. коло од Лигата на Европа. Македонскиот репрезентативец беше единствениот расположен фудбалер на гостите на овој меч.

Домаќините поведоа со двата гола на Соболев од пенал во 3. минута и во 28. минута. Со предност од 2-0 Русите заминаа на пауза. Во вториот дел Елјиф Елмас во 64. минута намали на 2-1, но тоа беше се што можеше сам да направи.

Со овој пораз Наполи си го стави во знак прашање пласманот во нокаут фазата во Лигата на Европа.

За Елмас ова е втор погодок во дуелите против Спартак, откако Дијамантот погоди и на првата средба што се играше во Неапол. Тогаш Елмас даде гол по само 11 секунди игра,што е историски најбрз погодок за една италијанска екипа во историјата на Лигата на Европа.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Death Note Episode 28

watch animes Bleach

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 5

ani watch AniWatch My Hero Academia Season 3

dubbed anime To Your Eternity