October 22, 2021 23:43
Спорт

Елиот успешно опериран, се враќа на крајот на сезонава

Харви Елиот беше опериран по страшната повреда што младиот ас на Ливерпул ја заработи на неделното гостување против Лидс Јунајтед.

Елиот имаше изместување на скочниот зглоб и веднаш беше пренесен во болницата во Лидс, каде по укажаната прва помош беше пуштен на домашно лекување. Ливерпул експресно му организираше хируршки зафат од специјалист, а според последните информации од „Енфилд“, операцијата завршила успешно.

„Можеме да потврдиме дека Харви Елиот беше успешно опериран по повредата заработена во второто полувреме од мечот со Лидс. Со операцијата беше поправена штетата што настана со фрактурата. Нема да вршиме притисок со објава за колку време го очекуваме Елиот назад, но прогнозите велат дека тој ќе може повторно да игра фудбал пред крајот на оваа сезона“, објави Ливерпул преку клупско соопштение.

Doraemon the Movie: Nobita's the Legend of the Sun King Episode Full

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe: Gall Force 2: Destruction anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch animes

AnimeTV: Redline anime episode Full online free at https://animetv.cc chiang anime tv

Blackmod: https://blackmod.net/members/418854/#about

Cuchi hochiminhcity: http://www.cuchi.hochiminhcity.gov.vn/Lists/Hoi_Dap_DB/DispForm.aspx?ID=2335