January 26, 2021 19:18
Магазин

Елизабета Втора лансира свој бренд на џин

Британската кралица Елизабета Втора отпочна свое сопствено производство и продажба на џин, пренесува „Дејли Мејл“.

Напивката, наречена „Sandringham Celebration Gin“, се произведува во дестилерија на имотот на кралицата во северен Норфолк. Ќе се продава во шишиња од 500 милилитри – едно за 50 фунти.

Според порталот, џинот е еден од омилените алкохолни пијалаци на Елизабета Втора.

А, ова е трет бренд алкохол, што произлегол од кралското семејство. Бакингамската палата во јули го претстави џинот „Royal Collection Trust“, а неколку месеци подоцна, синот на кралицата – принцот Чарлс го пушти напитокот „Highgrove“ во продажба.

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 4 (https://animeheaven.pro/m/mLE5/ep-4) at AnimeHeaven anime heaven anime

Black Clover (Dub) (https://gogoanime.be/m/v0E6) Episode 143 at website https://gogoanime.be gogoanime gintama