June 24, 2021 20:21
Спорт

Екс-фудбалер на Вардар настрада откако неговиот дом бил погоден со ракета во Израел!

Нигерискиот фудбалски интернационалец Ибезато Огбона кој во сезоната 2012/2013 ги бранеше боите на Вардар, а сега настпува во израелското првенство за Агудат, заврши во болница откако ракета го погодила неговиот дом во Ашдод.

Фудбалерот со возило на брза помош бил пренесен во болница, каде му биле санирани здобиените повреди, а на социјалната мрежа Фејсбук објави дека е жив и здрав.

-Жив сум и добар сум, но мојот дом е срушен, стоеше во објавата на Огбона, кој во Скопје се задржа една сезона, а во Вардар дојде од казахстанскиот Каират.

AnimeDao attack on titan animedao: My Hero Academia (Dub) Episode 13

GoGoAnime gogoanime mobile: Dr. Stone (https://gogoanime.be/m/aYp9) Episode 24