September 23, 2021 13:18
Свет

Експлозија од плин урна зграда во Чешка, загинале две лица

Од експлозија предизвикана од плин во Чешка се урнала стамбена зграда и загинале двајца противпожарни работници кои пристигнале да интервенираат, соопшти новинската агенција ЦТК повикувајќи се на извори од службата за брза помош.

Најмалку четири лица тешко се повредени во градчето Коричан на југоистокот од земјата. Двете починати лица биле членови на доброволната противпожарна единица во градот.  На местото од несреќата перистигнале неколку хеликоптери и повеќе десетина спасители. Со помош на кучиња трагачи се пребаруваат урнатините да се откријат евентуално преживеани лица. Сеуште нема информации зошто дошло до истекување на плинот.

Коричан има околу 2.700 жители и се наоѓа на околу 220 километри југоисточно од Прага.

 

 

Website https://twistmoe.net: Watch The Warrior From Qin twistmoe Episode 12 kissanime

animepahe :: okay-ish anime website

Website https://animetv.cc: Watch You're Under Arrest (Dub) animetv Episode 4 dubbed anime

https://animebee.to anime streaming

Exercism: https://exercism.io/profiles/kissanmiemx

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/animeflixnl