Свет

Експлозија на гас во Русија, настрада дете, седум лица се повредени

Спасувачите пронајдоа тело на починато дете под урнатините на една куќа во регионот на Нижни Новгород каде се случи експлозија на гас, изјави руското Министерство за вонредни ситуации пренесуваат руските медиуми.

Како што е наведено, несреќата се случила доцна синоќа во селото Маргуша во регионот на Нижни Новгород, во стан на трети кат на трикатна куќа, а вториот и третиот кат од куќата се срушиле и избувнал пожарот.

Во извештајот се наведува дека спасувачите потврдиле дека се повредени вкупно уште седум лица, од кои три деца.

KissAnime anime stream: Naruto Episode 220

ANIMEFLIX watch anime: Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 32 (https://animeflix.nl/m/e5op/ep-32)