Свет

Експлозија во Њујорк – најмалку едно лице загина, а осум се повредени

Најмалку едно лице загина, а осум се повредени во експлозија и пожар во Њујорк, соопшти денеска градоначалникот Ерик Адамс.

Ројтерс претходно објави дека девет лица се повредени, меѓу кои пет полицајци.

Според медиумите, експлозија на гас предизвикала пожар и урнала зграда. Повеќе од 100 пожарникари и членови на брзата помош излегоа на местото на настанот, според ABC News.

Портпаролот на противпожарната служба изјави дека инцидентот се случил на улица во Бронкс.

Полицијата соопшти дека една жена била констатирана смрт на лице место, додава NBC News.

На објавената снимка се гледа облак од чад кој се издига над зградата.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime World's End Harem Episode 2 - Uncen

free anime 4Anime The Rising of the Shield Hero (Dub)

watch anime free Attack on Titan Season 3 (Dub)

4Anime Dragon Ball Super (Dub)

english dubbed anime Black Clover (Dub)

tải go88