June 28, 2022 15:00
Свет

Експлозија во ресторан во Абу Даби, неколкумина повредени

Неколку лица се повредени при експлозија на плинска боца во ресторан во Абу Даби, објави локалната полиција на Твитер.

Како што наведе полицијата, во експлозијата биле оштетени и неколку продавници.

Екипите за цивилна одбрана работат на гаснење на пожарот.

Засега не е прецизирано колку луѓе се повредени во пожарот, ниту колку објекти се оштетени.

go88 club go88 play go88 GO88 – Game bài đổi thưởng uy tín

Game bài đổi thưởng Sunwin đẳng cấp sunwin âu sunwin android