January 28, 2022 07:00
Свет

Експлозија во Минхен – Се стресе железничката станица

Експлозија се случила во близина на преполна железничка станица во Минхен, Германија, соопшти денеска полицијата, јави Си-Ен-Ен.

Експлозијата се случила за време на градежните работи на станицата Донерсбергербрук.

Не се знае дали има повредени или жртви од експлозијата, а на лице место се службите за брза помош и полицијата.

Железничкиот сообраќај е запрен, а полицијата соопштила дека „нема опасност надвор од околината“.

sites to watch anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Pokémon Journeys: The Series Episode 84

AnimeDao DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 12

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

Attack on Titan Season 2 (Dub)

Mother of the Goddess’ Dormitory