November 16, 2019 01:09
Свет

Експлозија во Диселдорф, едно лице загина

Едно лице загина, а две се повредени во експлозија и пожар што избувна во станбена зграда во Диселдорф.

Загина 75-годишен маж, а едно од двете повредени лица е бремена жена, пренесе „АП“.

Полицијата засега не знае што ја предизвикало експлоизјата во малиот станбен блок.

Нови вести

Кипар тврди дека Турција го прекршува меѓународното право во потрагата по нафта и гас

Filip

Истражување: Климатските промени ги изложуваат идните генерации на доживотни здравствени проблеми

Filip

На 9 декември средба на Макрон, Путин, Зеленски и Меркел

Filip