January 22, 2020 20:31
Свет

Експлозија во Германија, повредени 25 лица

Најмалку 25 лица се повредени денеска во експлозија во Бланкенбург, источна Германија.

Локалната полиција соопшти дека експлозијата се случила во станбена област во 8.55 часот по локално време.

Причината и деталите за експлозијата се непознати, а евакуацијата е во тек, пренесува „Ројтерс“.

Нови вести

Шест лица погинаа од бурата „Глорија” во Шпанија

Filip

Британскиот Претставнички дом ги отфрли промените на предлог-законот за Брегзит

Filip

Си-Ен-Ен”: Сандерс и Бајден водат во трката за претседателски кандидат кај демократите

Filip