April 2, 2020 18:13
Македонија

(Ексклузивно) Рамадани: Не сум уапсен, гледам Реал- Сити

Фали Рамадани, еден од советниците на поранешниот премиер Зоран Заев, за кој денеска дел од медиумите пренесоа дека е уапсен во Шпанија, ги демантира ваквите вести.

Тој за 24 Инфо ексклузивно изјави дека не е уапсен, ниту тој ниту неговата сопруга, и оти во моментов е на натпреварот од Лигата на Шампиони меѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити.

Тој ни испрати фотографија од стадионот „Сантијаго Бернабе“, каде е заедно со поранешниот голман Никола Дамјанац, за кој „Република.рс.“ претходно напиша дека со Рамадани и уште пет лица се уапсени за перење на пари и корупција преку фирма за недвижнини.

– Никој не е уапсен, еве сме на натпреварот Рел, Сити. Утре треба да се појавиме на суд каде треба да се надминат недорзбирањта. Се е лагално, не сме го прекршиле законот и се надевам дека шпанските власти истото ќе го потврдат, изјави Рамадани.

Поврзани вести

Нови 30 случаи со коронавирус, вкупно 384

Valentina

(Видео) Драма во Штип, крвнички претепана трудна штипјанка

Valentina

Упатства за домашно лекување на пациенти со полесни симптоми на КОВИД-19 инфекција

Valentina