October 26, 2021 14:39
Македонија

Еколог Интернационал донираше десет амбулантни возила за болниците низ државата

Еколог Интернационал донираше десет амбулантни возила комплетирани со потребната медицинска опрема и апарати за болниците низ државата.

Оваа донација има за цел да го зајакне капацитетот на болниците и да го зголеми квалитетот на услугите во секторот за итни случаи, особено сега во периодот на пандемија кога потребите на граѓаните за итна медицинска помош значително се зголемени.

Две од возилата беа предадени на болницата во Тетово и по едно во Куманово, Гостивар, Кичево, Дебар, Струга, Битола, Велес и Штип.

Magical Stage Fancy Lala (Dub) (https://animeheaven.pro/m/J5Ao) Episode 26

Website https://animeflix.nl: Watch Nanbaka: Season 2 (Dub) animeflix Episode 12 animeflix my hero academia

Watch Nurse Witch Komugi-chan Magikarte Episode 5

AnimeFreak: Lady Georgie anime episode 6 online free at https://animefreak.ws sites like animefreak

Community aodyo: https://community.aodyo.com/user/animefreakws

V: https://v.gd/KWtzQ9