December 1, 2021 11:05
Магазин

Ед Ширан е позитивен на Ковид-19

Британската поп-ѕвезда Ед Ширан (30) е позитивен на Ковид-19, но ќе продолжи да настапува од дома.
“Здраво публико. Брза белешка да ви кажам дека, за жал, се тестирав позитивен на Ковид, па сега сум во самоизолација и ги следам владините упатства“, објави кантавторот денес на Инстаграм  „Тоа значи дека сега за сега не можам да остварам никакви обврски лично, па затоа ќе правам онолку колку што можам од мојата куќа од моите планирани интервјуа/настапи. Се извинувам на секој што сум го изневерил. Бидете безбедни сите “
Ширан требаше да се појави како гостин во „Saturday Night Live“ на 6 ноември. Не е јасно дали тој ќе биде заменет или настапот ќе биде виртуелен.

 

 

Минатата недела, Ширан настапи со „Visiting Hours“ како дел од инаугуративните награди на принцот Вилијам Earthshot .

Дополнително, неговите епизоди како мега ментор на The Voice треба да почнат да се емитуваат утре на NBC заедно со судиите Кели Кларксон, Аријана Гранде, Џон Леџенд и Блејк Шелтон.

Албумот на Ед Ширан „= “ излегува на 29 октомври.

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeBee: Basilisk: The Kouga Ninja Scrolls anime episode 24 online free at https://animebee.to anime stream

AnimeFLV: Yowamushi Pedal: The Movie anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch animes

Watch Strawberry Panic Episode 26

Website https://animekisa.in: Watch Onara Gorou animekisa Episode 13 anime sites