January 21, 2022 20:49
Магазин

Ед и Елтон го открија својот кандидат за божиќната топ-листа

Ед Ширан и Сер Елтон Џон ја претставија песната за која се надеваат дека оваа година ќе стане број еден за Божиќ во Велика Британија.

Под наслов Merry Christmas („Среќен Божиќ“), тоа е горко-слатка песна која го слави празникот со сеќавање на „оние што заминале“ во болната година.

Заедно со ѕвона од санки, динг-донгови и небесни хорови, таа е една од трите песни што двете ѕвезди ги напишаа откако сер Елтон ја изнел идејата минатиот Божиќ.

Но, дуото се соочува со силна конкуренција на топ листите од Адел и Ледбејби.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Gintama Episode 197

watch anime AnimeDao Your Lie in April

AnimeDao My Hero Academia Season 3

Your Lie in April Episode 21

anime stream Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation