Свет

Едно лице загина при оружен напад на студентска забава во Џорџија

Едно лице загина, а седум други се повредени во оружен напад за време на студентска забава во близина на Универзитетот во Форт Вали, Џорџија, соопшти локалниот огранок на каналот Фокс њуз, повикувајќи се на податоци од полицијата.

Според органите на редот, некои од повредените се хоспитализирани но засега нема информации за нивната состојба.

Не се соопштуваат ниту повеќе детали за причината за пукањето.

Полицијата ги повика локалните жители да го избегнуваат местото на инцидентот.

watch animes. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Attack on Titan (Dub)

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 12

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 9

AniWatch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

watch animes AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime

tải go88