October 28, 2020 17:52
Свет

Едно лице загина во експлозија во близина на Техеран

Најмалку едно лице загина, а десетмина се повредени во експлозија во продавница за батерии во близина на Техеран, јави иранската државна телевизија.

Според локалните медиуми, експлозијата на улицата Тохид, јужно од Насимшачер, предизвикала голема штета на десет автомобили и 30 згради.

Во тек е истрага за утврдување на причините за несреќата.