January 28, 2020 02:32
Спорт

Еди Џордан: Хамилтон ќе оди во Ферари, Фетел и Верстапен ќе возат за Мерцедес

Еди Џордан, поранешен сопственик на тим во Формула 1, а сега експертот во овој спорт, даде своја прогноза како ќе изгледаат составите на Мерцедес и Ферари за следната сезона.

– Во 2020 година, Хамилтон ќе се пресели во Ферари, Фетел и Верстапен ќе бидат заедно во Мерцедес, изјави Џордан за „Аутоспорт”.

Седумдесет и едногодишниот Ирец беше првиот кој ги објави, трансферот на Хамилтон во Мерцедес во 2013 година, враќањето на Кими Раиконен во Ферари во 2014 година и враќањето на Фернандо Алонсо во Мекларен во 2015 година.

Нови вести

Милан ќе му оддаде почит на трагично починатиот Брајант

Filip

Тинејџерот Гринвуд го запиша своето име во историјата на Јунајтед

Filip

Рома привлече бразилски дефанзивец

Filip